Pitný režim

Pravidelným príjmom čistej vody poskytujeme svojmu organizmu hodnotnú službu. Naše telo je zložené z dvoch tretín z vody a preto je správny pitný režim kľúčom k dobrému zdraviu človeka. Odporúčaný denný príjem, 1-2 litre, vhodne rozvrhnutý do menších dávok zabezpečí dostatočnú hydratáciu počas celého dňa. Pre správne dodržiavanie pitného režimu platia 3 základné princípy.

Princíp správneho nápoja

Dôležité je rozlišovať pitný režim a ostatné nápoje. Hlavnou látkou pre život ľudského organizmu je voda. Ostatné nápoje sa od čistej vody odlišujú svojim obsahom cukru, dochucovadiel a konzervačných látok. Každá z týchto ingrediencií má svoje špecifiká, ktoré ju vylučujú z vhodnosti pre pitný režim, pretože zvyšujú spotrebu vody v biochemických procesoch. Preto ich konzumácii by sme mali úmerne prispôsobiť aj konzumáciu vody v pitnom režime. Najvhodnejším nápojom je čistá, pramenitá voda s vyrovnaným obsahom minerálnych látok do 500 mg/l.

Princíp správneho času

Pocit smädu je prvým signálom nedostatku vody. Pri správnom dodržaní pitného režimu by sme nemali pocítiť smäd. V priebehu dňa je dôležité dodržiavať najmä pravidelnosť a priebežné pitie. Nevhodným návykom je pitie väčšieho množstva tekutín počas jedla. Sťažuje to tráviace procesy a znižuje efektívnosť využitia energie z prijatej stravy. Správne je napiť sa prvýkrát ráno po prebudení a ďalej piť medzi hlavnými dennými jedlami. Najlepšie v intervale zhruba pol hodiny po jedle a najneskôr pol hodiny pred jedlom.

Princíp správnych dávok

Aby bol organizmus hydratovaný efektívne, je správne prijímať menšie objemy vody v častejších intervaloch. Nesprávne je jednorázové pitie väčšieho množstva, ktoré zdanlivo odstráni pocit smädu, ale neprimeraný objem nie je v súlade s aktuálnymi potrebami organizmu. Telo si nedokáže „vyrobiť“ zásoby a voda iba „pretečie“ organizmom. Preto ho zásobujme vodou plynulo.

Pridajte sa k stovkám spokojných odberateľov vody AQUA PRO

Vašu požiadavku na dopyt môžete uskutočniť pomocou formulára nižšie. Ak máte otázky ohľadom naších služieb alebo produktov, sme tu pre vás.
Zvyčajne odpovedáme do niekoľkých hodín.

Spoločnosť
Meno a priezvisko *
E-mail *
Telefónne číslo *
Správa *

Hotline:
0800 111 888

 

Vyskúšajte pitný režim na
30 DNÍ BEZPLATNE!

 


Staňťe sa našimi fanúšikmi!